...:: ULUSLARARASI TİCARİ İŞLERDE YABANCI KAMU GÖREVLİLERİNE RÜŞVETİN ÖNLENMESİ SÖZLEŞMESİ ::...

Ülkemiz üyesi bulunduğu İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) çerçevesinde taraf olduğu "Uluslararası Ticari İşlerde Yabancı Kamu Görevlilerine Rüşvetin Önlenmesi Sözleşmesi" kapsamında, OECD Rüşvetle Mücadele Çalışma Grubu tarafından yürütülen ülke incelemelerinden sorumlu koordinasyon makamı olan Bakanlığımız adına Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 1. Kurumlararası Koordinasyon toplantısı 19 Mart 2013 tarihinde Ankara Hâkimevi’nde gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nden Daire Başkanı Faris Karak ile Tetkik Hâkimleri Hatice Seval Arslan, Elif Özalp ve Mehmet Özdemir katılmış olup; OECD tavsiyelerini ilgilendiren çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcileri katılmışlardır.

Toplantıda, OECD Yabancı Rüşvetle Mücadele Sözleşmesi Türkiye 3. Aşama İncelemesi çerçevesinde ele alınacak konular üzerinde durularak, İkinci Aşama İncelemesinden bu yana  kaydedilen gelişmeler ile üçüncü aşama hazırlıkları için karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.

- Toplantıya katılan ilgili kurum ve kuruluşlar için tıklayınız.

 
   
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.