...:: İKİNCİ KURUMLARARASI TOPLANTI ::...

Ülkemiz üyesi bulunduğu İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) çerçevesinde taraf olduğu "Uluslararası Ticari İşlerde Yabancı Kamu Görevlilerine Rüşvetin Önlenmesi Sözleşmesi" kapsamında, OECD Rüşvetle Mücadele Çalışma Grubu tarafından yürütülen ülke incelemelerinden sorumlu koordinasyon makamı olan Bakanlığımız adına Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2. Kurumlararası Koordinasyon toplantısı 30 Nisan 2013 tarihinde Ankara Hâkimevi’nde gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nden Daire Başkanı Faris Karak, Tetkik Hâkimleri Hatice Seval Arslan, Üzeyir Karabıyık ve Mehmet Özdemir ile OECD tavsiyelerini ilgilendiren çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcileri  katılmışlardır.

Toplantıda, OECD Yabancı Rüşvetle Mücadele Sözleşmesi Türkiye 3. Aşama İncelemesi çerçevesinde ele alınacak konular üzerinde durularak, İkinci Aşama İncelemesinden bu yana  kaydedilen gelişmeler ile üçüncü aşama hazırlıkları için karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.

- Toplantıya Katılımcı Listesi

 Başbakanlık Etik Kurulu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Başbakanlık Teftiş Kurulu, Hazine Müsteşarlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü, Hazine Müsteşarlığı Hukuk Müşavirliği, Devlet Personel Başkanlığı Hukuki ve Mali Statüler Dairesi Başkanlığı, TİKA, Merkez Bankası, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Dairesi Başkanlığı, Mali Suçları Araştırma Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sermaye Piyasası Kurulu, Kamu İhale Kurumu, Ekonomi Bakanlığı, Türk Eximbank, Özelleştirme İdaresi, KOSGEB, Kamu Gözetimi Kurumu, Gelir İdaresi Başkanlığı, Vergi Denetim Kurulu
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.