...:: ÜÇÜNCÜ KURUMLARARASI TOPLANTI ( 11 KASIM 2013 ) ::...

Ülkemiz üyesi bulunduğu İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) çerçevesinde taraf olduğu "Uluslararası Ticari İşlerde Yabancı Kamu Görevlilerine Rüşvetin Önlenmesi Sözleşmesi" kapsamında, OECD Rüşvetle Mücadele Çalışma Grubu tarafından yürütülen ülke incelemelerinden sorumlu koordinasyon makamı olan Bakanlığımız adına Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 3. Kurumlararası Koordinasyon toplantısı 11 Kasım 2013 tarihinde Ankara Hâkimevi’nde gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünden Genel Müdür Yardımcısı Levent Kurt, Tetkik Hâkimleri Hatice Seval Arslan, A. Melih Kutlu, Elif Özalp, Abdullah Ömeroğlu, Mehmet Özdemir, Yetkin Ergün ve Adalet Uzman Yardımcısı Soygül Yıldırımile OECD tavsiyelerini ilgilendiren çok sayıda kamu kurum ve kuruluş temsilcilerikatılmışlardır.

Toplantıda, OECD Yabancı Rüşvetle Mücadele Sözleşmesi Türkiye 3. Aşama İncelemesi çerçevesinde ele alınacak konular üzerinde durularak, ikinci aşama incelemesinden bu yanakaydedilen gelişmeler ile üçüncü aşama hazırlıkları için karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.

- Toplantıya Katılımcı Listesi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı,

Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Yurtdışı İşçi Hizmetleri Genel Müdürlüğü,Dışişleri Bakanlığı Çok Taraflı Ekonomik İşler Genel Müdürlüğü, Ekonomi Bakanlığı Anlaşmalar Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, Kamu İhale Kurumu, Mali Suçları Araştırma Kurulu, Türk Eximbank, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB).
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.