...:: DÖRDÜNCÜ KURUMLARARASI TOPLANTI ( 19 KASIM 2013 ) ::...

Ülkemiz üyesi bulunduğu İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) çerçevesinde taraf olduğu "Uluslararası Ticari İşlerde Yabancı Kamu Görevlilerine Rüşvetin Önlenmesi Sözleşmesi" kapsamında, OECD Rüşvetle Mücadele Çalışma Grubu tarafından yürütülen ülke incelemelerinden sorumlu koordinasyon makamı olan Bakanlığımız adına Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 4. Kurumlararası Koordinasyon toplantısı 19 Kasım 2013 tarihinde Ankara Hâkimevi’nde gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünden Genel Müdür Yardımcısı Levent Kurt, Tetkik Hâkimleri Hatice Seval Arslan, A. Melih Kutlu, Elif Özalp, Abdullah Ömeroğlu, Mehmet Özdemir, Yetkin Ergün ve Adalet Uzman Yardımcısı Soygül Yıldırımile OECD tavsiyelerini ilgilendiren çok sayıda kamu kurum ve kuruluş, özel sektör ve meslek örgütü temsilcileri katılmışlardır.

Toplantıda, OECD Yabancı Rüşvetle Mücadele Sözleşmesi Türkiye 3. Aşama İncelemesi çerçevesinde ele alınacak konular üzerinde durularak, ikinci aşama incelemesinden bu yanakaydedilen gelişmeler ile üçüncü aşama hazırlıkları için karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.

- Toplantıya Katılımcı Listesi

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü, Sayıştay Başkanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), MaliyeBakanlığı Vergi Denetim Kurulu, Rekabet Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) , Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) , Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA), Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), Türkiye Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Kalkınma Bakanlığı, Türkiye Müteahhitler Birliği, Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ), Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Etik ve İtibar Derneği (TEİD), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK).
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.