::: ARNAVUTLUK ADALET BAKANININ BAKANLIĞIMIZI ZİYARETİ :::

Arnavutluk Cumhuriyeti Adalet Bakanı Sayın Ylli MANJANİ ve beraberindeki heyet 15-17 Şubat 2016 tarihlerinde Ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

Sayın MANJANİ’ye eşlik eden heyette Özel Kalem Müdürü Sayın Enton LİTA, Bakan Danışmanı Sayın Emilda PRIFTI ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Direktörü Sayın Odeta THENGJILLI yer almıştır.

Konuk heyet Sayın Bakanımız Bekir BOZDAĞ tarafından kabul edilmiş, ardından Adalet Bakan Yardımcımız Sayın Bilal UÇAR başkanlığında adlî işbirliğinin geliştirilmesine yönelik heyetler arası ikili görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda geçen görüşmeler sırasında Sayın Bakanımıza Müsteşar Yardımcısı Sayın Selahaddin MENTEŞ, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Harun MERT, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet BAŞARAN, Daire Başkanı Dr. Yavuz YILMAZ ve Tetkik Hâkimi Hüseyin Serkan YILDIZ eşlik etmişlerdir.

Sayın Bakan Yardımcımızın iştirak ettiği görüşme sırasında Strateji Geliştirme Başkan Yardımcısı Kubilay İNAN tarafından Bakanlığımızın genel yapısı ve Yargı Reformu Stratejisi konusunda sunum yapılmıştır.

Konuk heyet ayrıca Yargıtay Birinci Başkanı Sayın İsmail Rüştü CİRİT tarafından kabul edilmiş ve Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Sayın Yılmaz AKÇİL ile görüşmüşlerdir. Ankara’dan sonra İstanbul’da da çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunan Konuk heyet 17 Şubat 2016 tarihinde Ülkemizden ayrılmıştır.

 
   
   
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Bekir SARITAŞ & Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.