::: BAKANIMIZ SAYIN KENAN İPEK, ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİSİ MARTİN ERDMAN’I KABUL ETTİ :::

           Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Martin Erdmann 22/10/2015 tarihinde Bakanımız Sayın Kenan İpek’e nezaket ziyaretinde bulunmuştur.
           Sayın Bakanımız, konuk Büyükelçiye, yeni atanmış olduğu Ankara Büyükelçiliği görevinde başarı dileklerini iletmiş, iki ülke arasında var olan siyasi, ekonomik ve adli alanlardaki köklü işbirliğinin daha ileriye götürülmesi arzusunda olduklarını dile getirmiştir.
           Konuk Büyükelçi, Ankara’da Büyükelçi olarak hizmet vermekten son derece memnun olduğunu ifade ederek, Türkiye’nin dinamik yapısıyla, kendi konumunda bir istikrar çıpası olarak gerek iç gerekse dış siyasette önemli bir ülke olduğunu vurgulamış, iki ülke arasındaki adli alandaki işbirliğinin mükemmel olduğunun altını çizerek, adalet alanında mevcut dosya sayılarına bakıldığında iki ülke arasındaki ilişkilerin boyutunun görülebileceğini belirtmiştir.
           Karşılıklı olarak adalet alanında işbirliğinin güçlenmesi ve arttırılması temennisi dile getirilmiştir.
           Ziyaret sırasında Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Harun Mert, Avrupa Birliği Genel Müdürü Ömer Serdar Atabey, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Başaran, Almanya Büyükelçiliği Hukuk ve Konsolosluk İşleri Bölüm Başkanı Sayın Ulrich Meier-Tesch ve Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimi Ferhat Yavuz Taşolar hazır bulunmuşlardır.

 
   
 
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.