::: TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLE ÇİN HALK CUMHURİYETİ ARASINDA :::
::: SUÇLULARIN İADESİ ANDLAŞMASI İMZALANDI
:::

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere birçok ülkenin devlet veya hükümet başkanlarının iştirak ettiği "Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu" 14-15 Mayıs 2017 tarihlerinde Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin’de düzenlenmiştir.

Söz konusu Forum öncesi 13 Mayıs 2017 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız ile Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Cinping’in başkanlıklarında Türk ve Çin heyetleri arasında ikili görüşmelerde bulunulmuştur. Anılan görüşmeler kapsamında, “Türkiye Cumhuriyeti ile Çin Halk Cumhuriyeti Arasında Suçluların İadesi Andlaşması” Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ ile Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi tarafından imzalanmıştır.

Ayrıca, 15 Mayıs 2017 tarihinde Sayın Bakanımız ile Çin Adalet Bakanı Zhang Jun arasında bir görüşme gerçekleştirilmiştir. Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda geçen görüşmede, Türkiye ile Çin’in adlî alandaki mevcut karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesinin önemine vurgu yapılarak iki ülke arasında imzalanan suçluların iadesi anlaşmasından duyulan memnuniyet dile getirilmiş, terörizmle mücadele başta olmak üzere çeşitli konularda karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Anılan ziyaret kapsamında Sayın Bakanımıza Genel Müdür Yardımcımız Sayın Ahmet Başaran ve Tetkik Hâkimi Sayın Hüseyin Serkan Yıldız eşlik etmişlerdir.


 
 
 
 
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.