:::EKONOMİK İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI 2. BAŞSAVCILAR TOPLANTISI ANTALYA'DA YAPILDI :::

Birincisi 2012 yılında Tahran'da düzenlenen; “Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Başsavcılar Toplantısı”nın ikincisi 3-4 Kasım 2015 tarihlerinde, Bakanlığımız ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının ortak ev sahipliğinde Antalya'da düzenlendi.

Bakanlığımız ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı heyetleri ile EİT üyesi ülkelerden Azerbaycan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Pakistan, Tacikistan ve gözlemci üye Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti heyetleri tarafından toplantıya katılım sağlanmıştır.

Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımıcısı Sayın Mustafa EROL, EİT Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Dr. Seyed Jalaleddin ALAVI SABZEVARI ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mehmet AKARCA'nın açılış konuşmalarıyla başlayan toplantıda; siber suçlar özelinde uyuşturucu kaçakçılığı, terörizm, insan ticareti ve göçmen kaçakçılığı gibi sınıraşan suçlarla mücadele, bu suçlarla mücadelede uluslararası adli işbirliğinde karşılaşılan güçlükler ve çözüm önerilerin ortaya konulması, suç ve suçlularla mücadelede bölgesel işbirliği mekanizmalarının geliştirilmesi konuları ele alınmıştır.

Toplantıya ilişkin ayrıntılı haber ve bilgilere EİT Sekreteryasının http://www.ecosecretariat.org/in2.htm linkinden ulaşılabilir.

 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.