::: FAS ADALET VE ÖZGÜRLÜKLER BAKANI BAKANLIĞIMIZI ZİYARET ETTİ :::

Fas Krallığı Adalet ve Özgürlükler Bakanı Sayın El Mostafa RAMID ve beraberindeki heyet 29 Şubat-5 Mart 2016 tarihlerinde Bakanlığımızın davetlisi olarak Ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

Konuk heyet 02.03.2016 günü Sayın Bakanımız Bekir BOZDAĞ tarafından kabul edilmiş, kabulde iki ülke arasında adalet ve hukuk alanlarındaki işbirliğinin geliştirilmesi arzusu dile getirilmiş, ayrıca her iki ülkenin yargı sistemlerine dair tecrübeleri ve sorunların çözümü konularında bilgi paylaşımında bulunulmuştur.

Aynı günün akşamında Sayın Bakanımız tarafından konuk heyet onuruna Hakimevinde akşam yemeği verilmiştir. Ziyaretin ikinci gününde, Fas Krallığı’nın Ankara Büyükelçiliği tarafından verilen akşam yemeğinde Sayın Bakan Yardımcımız Bilal UÇAR konuk heyetle bir araya gelmiştir.

Konuk heyet ayrıca Yargıtay, Türkiye Adalet Akademisi, Bakanlığımız Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu ile Ankara Batı Adliyesini ziyaret etmiştir. Heyetin İstanbul’daki temasları devam etmektedir.

 
   
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.