::: AVRUPA KONSEYİ GENEL SEKRETERİ VE BERABERİNDEKİ HEYETİN :::
::: ADALET BAKANI SAYIN BEKİR BOZDAĞ TARAFINDAN KABULÜ :::

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri sayın Thorbjorn Jagland ve beraberindeki heyet, ülkemize gerçekleştirdikleri ziyaret kapsamında, 4 Ağustos 2016 tarihinde Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ tarafından makamında kabul edilmişlerdir. Genel Sekretere eşlik eden heyette Kabine Direktörü Bjorn Berge, Siyasi İşleri Direktörü Alexander Guessel,  Basın Sözcüsü/İletişim Direktörü Sayın Daniel Höltgen ve Kıdemli Danışman Leyca Kayacık yer almıştır.

Görüşmede, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Harun Mert, Avrupa Birliği Genel Müdürü Ömer Serdar Atabey, İnsan Hakları Daire Başkanı Dr. Hacı Ali Açıkgül, İnsan Hakları Daire Başkan Yardımcısı Aysun Akceviz ve tetkik hakimi Ahmet Metin Gökler ile Dışişleri Bakanlığı Avrupa Konseyi Genel Müdür Yardımcılığı Daire Başkanı Behiç Hatipoğlu da hazır bulunmuşlardır.

Sayın Bakanımız toplantıda genel itibariyle, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve buna karşı milletin direnişi hakkında değerlendirmelerde bulunarak; bu süreçte Batıdan darbe teşebbüsüne karşı beklenen düzeyde açıklama yapılmaması nedeniyle duyulan üzüntüyü dile getirmiş; buna karşılık olayların başından itibaren Genel Sekreterin ortaya koyduğu net tavır dolayısıyla kendisine teşekkür etmiştir.

Sayın Genel Sekreter görüşmede, Türk Kurumlarını desteklemek için ülkemize ziyaret gerçekleştirdiklerini, Türk halkının darbe teşebbüsüne karşı direnişini takdir ve tebrik ettiğini, hukukun üstünlüğü ve demokrasinin korunması bağlamında bu direnişin önemli olduğunu, Avrupa Konseyi olarak  her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etmiştir.

Toplantı, işbirliği konularının görüşülmesi ve iyi niyet dilekleri ile sona ermiştir.

 

 
   
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.