::: K.K.T.C. YÜKSEK MAHKEME BAŞKANLIĞI HEYETİNİN BAKANLIĞIMIZA ZİYARETİ:::

Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı'nın düzenlediği “Aile Hukuku, İdare Hukuku ve AB Hukuku konulu çalışma ziyareti” kapsamında ülkemize gelen K.K.T.C Yüksek Mahkeme Başkanlığı Heyeti, 25 Mart 2016 tarihinde de Bakanlığımıza nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.

Başkanlığını Sayın Tanju Öncül'ün yaptığı K.K.T.C. Yüksek Yargı Heyeti'ni, Müsteşar Yardımcımız Sayın Selahaddin Menteş kabul etmiş, kendisine Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünden Genel Müdür Yardımcısı Kasım Çiçek, Daire Başkanı Mahmut Budunoğlu, Tetkik Hâkimi Murat Atan ve Adalet Uzman Yardımcısı Ayla Serçe eşlik etmişlerdir.

Oldukça samimi ve dostane bir ortamda geçen görüşmede; karşılıklı olarak adli işbirliği ilişkilerine ilişkin konulara değinilerek, iki Ülke arasında sorunsuz olarak devam eden adli işbirliği ilişkilerinden duyulan memnuniyet dile getirilmiştir. Görüşmeler sonrasında Konuk heyete hediyeler takdim edilmiş olup, çektirilen hatıra fotoğrafları ve karşılıklı iyi dilek temennileri ile toplantı sonlandırılmıştır.

 
   
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.