::: BAKAN YARDIMCISI UÇAR LONDRA YOLSUZLUKLA MÜCADELE ZİRVESİNE KATILDI :::

Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, İngiltere Başbakanı David Cameron’un ev sahipliğinde 12 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen “Yolsuzlukla Mücadele Zirvesi”ne katılmak üzere Londra’ya bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

Devlet ve hükümet temsilcileri yanında IMF, Dünya Bankası ve OECD gibi uluslararası kuruluşlar ile çeşitli sivil toplum örgütlerinin de katılım gösterdiği zirve sırasında, yolsuzluğa açık kamu ve özel sektör faaliyetleri, yolsuzluğun ifşa edilmesi ve şeffaflık arasındaki ilişki, yolsuzluk yapanlara uygulanabilecek adlî ve idarî yaptırımlar ve yolsuzluk kültürünün yok edilmesi konuları ele alınmıştır. Zirveyi takiben, katılımcıların konu hakkındaki kararlılıklarını vurguladıkları bir bildiri ve bildiriyi özetleyen “Yolsuzluğa Karşı Küresel Beyanname” isimli bir metin yayınlanmıştır.

Bakan Yardımcısı Uçar zirve sırasında ayrıca Avustralya Adalet Bakanı Michael Keenan ile ikili bir görüşme gerçekleştirmiştir. Zirveyi takiben, Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç, Sayın Uçar ve heyeti onuruna bir akşam yemeği vermiştir.

Bakan Yardımcısı Uçar’a, Londra’daki temasları sırasında Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Harun Mert, Tetkik Hâkimleri Dr. Dursun Ali Demirboğa ve Mustafa Burak Çil ile Londra Adalet Müşaviri Dr. Ömer Faruk Altıntaş eşlik etmiştir.

 
 
 
 
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.