::: BAKAN YARDIMCISI SAYIN BİLAL UÇAR, PARİS'TE GERÇEKLEŞTİRİLEN OECD YABANCI RÜŞVETLE MÜCADELE BAKANLAR TOPLANTISINA KATILDI:::

Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Bilal Uçar, 16 Mart 2016 tarihinde Fransa'nın Paris şehrinde gerçekleştirilen "OECD Yabancı Rüşvetle Mücadele Bakanlar Toplantısı"na katılmıştır.

Sayın Uçar, toplantı sırasında yaptığı konuşmada, genel olarak yolsuzluk ve rüşvetle mücadelede uluslararası işbirliğinin önemine dikkat çekerek; katılımcılara, Ülkemizin bu alandaki azim ve kararlığını ortaya koyan mevcut çalışmaları ile ulusal ve uluslararası düzeyde atmış olduğu adımlar hakkında bilgi sunmuştur.

Toplantı kapsamında, katılımcı Ülkelerin heyet başkanları tarafından, yolsuzluk ve rüşvetle mücadelede işbirliği ile Ülkelerin bu alandaki gayretlerinin önemine işaret eden bir Bakanlar Deklarasyonu kabul edilmiştir.

Toplantı sırasında Sayın Uçar'a, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Kasım Çiçek, Daire Başkanı Hatice Seval Arslan, Bakanlığımız Paris Adalet Müşaviri Abdullah Aydın ile Tetkik Hâkimleri Yetkin Ergün ve Hayriye Keser eşlik etmiştir.

 
   
 Press for English...  
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.