::: TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI İLE RUSYA FEDERASYONU BAŞSAVCILIĞI :::
::: ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
:::

Rusya Federasyonu ile Ülkemiz arasında devam eden Üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) Toplantıları'nın Altıncısı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir PUTİN'in başkanlıklarında 10 Mart 2017 tarihinde Moskova'da gerçekleştirilmiştir. Toplantı kapsamında Adalet Bakanı Sayın Bekir BOZDAĞ ile birlikte Genel Müdür Yardımcımız Ahmet BAŞARAN, Tetkik Hakimi Tamer SOYSAL ve Mütercim Gönenç İNAL da Moskova'ya gitmişlerdir.

Ziyaret kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı ile Rusya Federasyonu Başsavcılığı Arasındaki İşbirliği Protokolü, 10 Mart 2017 tarihinde Kremlin Sarayı'nda Adalet Bakanı Sayın Bekir BOZDAĞ ve Rusya Federasyonu Başsavcısı Yuriy CHAIKA tarafından imzalanmıştır. İşbirliği Protokolü'nün imzalanması ile birlikte Rusya Federasyonu ile Ülkemiz arasında adli yardımlaşma alanında devam eden işbirliğinin daha ileri boyutlara taşınması beklenmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı ile Rusya Federasyonu Başsavcılığı Arasındaki İşbirliği Protokolü metnini görüntülemek için tıklayınız...


 
 
 
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.