::: SOMALİ BAŞSAVCISI AHMED ALİ DAHİR VE BERABERİNDEKİ HEYETİN BAKANLIĞIMIZI ZİYARETLERİ :::

Somali Başsavcısı Sayın Ahmed Ali DAHİR ve beraberindeki heyet Adalet Akademisi'nin davetlisi olarak Ülkemize gelmiş ve 24 Kasım 2015 tarihlerinde Bakanlığımıza resmi bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

Konuk Başsavcı ve beraberindeki heyeti Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Mustafa EROL kabul etmiştir. Yapılan görüşmede iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşlik bağlarına vurgu yapılarak Somali yargı sisteminin güçlendirilmesi ile adalet hizmetlerinin kapasitesinin arttırılmasına ilişkin konular ele alınmış ve bu kapsamda Ülkemizin olabilecek katkıları konusunda fikir alış verişinde bulunulmuştur. Ayrıca Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Murat DEMİRELLİ tarafından Bakanlığımızın teşkilat yapısına ilişkin sunum gerçekleştirilmiştir.

Müsteşar Yardımcısı Sayın Mustafa EROL'un konuk heyete hediyelerini takdim etmesiyle ziyaret sona ermiştir.

Toplantıda, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sayın Kasım ÇİÇEK, Daire Başkanı Sayın Murat DEMİRELLİ, Tetkik Hâkimleri Sayın İsak TUNCAY ve Hüseyin Serkan YILDIZ hazır bulunmuşlardır.

 
 
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.